istanbul taksim dans kursu - Bachata Dans Kursu

Bachata, kökeni çok da eskilere dayanmayan bir latin dansıdır. Latin kökenli diğer danslardan türemekle birlikte, ilk ortaya çıkış yerinin Dominik olduğu düşünülmektedir. Net bir tarih bilinmese de, kaydedilen ilk Bachata şarkılarının 1960’lı yılların başına ait olduğunu söyleyebiliriz. Hatta daha somut bilgi vermek gerekirse eğer, José Manuel Calderón’a ait  “Borracho de amor” ve “Que será de mi” adlı eserler, türünün ilk örnekleridir. Bachata Dans Kursu olarak faaliyet gösteren kurumlarda da sık sık duyacağınız ezgiler arasında bu ikisi mutlaka yer alır.

Öncelikle müzik türü olarak dünyaya yayılan Bachata’nın asıl popülerliği, 90’lı yılları bulmuştur. 90’lı yıllardan bu yana salsa ve merengue’nin yanısıra Bachata da latin dansları arasında gözde olmuş, bu alanda kurslar açılmaya ve eğitimler verilmeye başlanmıştır. Türkiye’de de son yıllarda oldukça popüler bir konuma yerleşen Bachata Dans Kursu, İstanbul’da çok rahatlıkla erişilebilecek bir konumda bulunmaktadır.

Bachata’nın özelliği, diğer latin danslarından bir nebze daha yavaş ancak daha yoğun duygular yansıtıyor olmasıdır. Eşli danslar arasında göze en çok hitap eden danslardan biri olan Bachata, 4/4’lük ritmi, gitar ve diğer enstrümanların sesleri ile izleyenleri sımsıcak bir latin yolculuğuna çıkartıyor. Siz de Dominik sahilinde hissetmek isterseniz, dünyayı etkisi altına alan bu dansı denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Makalemizi Yararlı Buldunuz mu ?

E-mail adresiniz kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz gizli kalır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir. *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.

E-Mail Bulteni

Bachata Dans Kursu

yazar deniz okuma zamanı: 1 min
0
afrocubanos dans kursu
afrocubanos dans kursu
afrocubanos dans kursu
afrocubanos dans kursu
DANS SEZONUMUZ AÇILDI!
Danslar hakkında detaylı bilgi için bültene kaydolun!
Bilgileriniz herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.
afrocubanos dans kursu