Zumbanin-faydalari-afrocubanos

Son yılların en gözde aktivitesi haline gelen Zumba, bedensel ve ruhsal faydaları ile giderek adından söz ettiriyor. Şehir yaşantısının stresinden uzaklaşarak, eğlenirken dans etmeyi öğreneceğiniz Zumbanın faydalarına kısa başlıklar halinde bakış atalım.Zumbanın Faydaları

Zumbanın Hayatınıza 5 Büyük Etkisi

Zumbanın Faydaları

1- Formda kalarak, daha enerjik ve canlı hissedeceksiniz

Zumba kursu, kilo vermek için en sık tercih edilen kurslardan biridir. Çünkü, zumba dans ve fitness’ı harmanlayarak, bedensel olarak zorlanmadan hareket edebilmenizi sağlar. Bu sayede fit, sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olacaksınız. Göze en çok çarpan faydalarından biri de kilo verdirmesidir elbette.

2- Hastalıklardan uzak kalacaksınız

Dans etmek, psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenizin yanı sıra, bedensel olarak da sağlamlaştıran bir etkinliktir. Vücudunuz direnç kazanır ve hastalıklara karşı bağışıklık kazanırsınız. Özellikle dans etmenin alzheimer gibi ciddi bir rahatsızlığı dahi önlemede olan etkisi kanıtlanmıştır. Çünkü alzheimer hastalığının en büyük düşmanı harekettir.

3- Stresten arınacaksınız

Zumbanın en güzel tarafı, iş ve okul hayatının stresi, koşturmacası arasında güzel ve eğlenceli bir mola imkanı sunmasıdır. Her zumba seansında negatif enerjiden arınıp, yeniden doğmuş gibi olacaksınız. Böylelikle iş hayatında daha dikkatli, eğitim hayatında ise daha başarılı olabilirsiniz.

4- Sosyalleşeceksiniz

Çoğu insan, işten güçten vakit bulup, arkadaş edinememekten yakınır. Zumba dans kursu, doğası gereği kalabalık olduğundan yeni arkadaşlar edinebilir, sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Dans etmek, insanlarla iletişim kurabilmenin en kolay yoludur. Aynı dili kullanırken, ortak frekans yaratabileceğiniz en güzel ortam, dans kursudur.

5- Diğer branşları kolay öğreneceksiniz

Zumba, kısa birveğitim sürecinin ardından herkesin yapabileceği bir danstır. Yani hayatında hiç dans etmemiş insanlar bile zumba yapabilir. Zumba, pek çok danstan figürler barındırdığı, ritm ve tempoyu yakalamayı öğrettiği için, zumba öğrendikten sonra istediğiniz başka bir dansa da devam edebilirsiniz.

 

 

Makalemizi Yararlı Buldunuz mu ?

E-mail adresiniz kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz gizli kalır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir. *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.

E-Mail Bulteni

Zumbanın Hayatınıza 5 Büyük Etkisi

yazar deniz okuma zamanı: 2 min
0
DANS SEZONUMUZ AÇILDI!
Danslar hakkında detaylı bilgi için bültene kaydolun!
Bilgileriniz herhangi bir üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.